Vyhráli jsme i osmifinálovou skupinu! Ve čtvrtfinále však vyzveme silné Dánsko

Drazí přátelé,

před několika okamžiky skončila pro český nejmladší reprezentační výběr osmifinálová skupina a stejně tak, jako skupinu základní, i osmifinále jsme ovládli s bravurou sobě vlastní a do čtvrtfinále jdeme z prvního místa. Život má však občas hodně ironický smysl pro humor a v nejdůležitějším zápase sezóny vyzveme nejtěžšího možného soupeře, na kterého jsme mohli narazit - Dánsko.

Česká juniorka začala osmifinále s maximálním počtem bodů a se skóre 5:0. V prvním utkání jsme vyzvali Galské kohouty, tedy výběr Francie. Ani na moment jsme si nepřipouštěli, že bychom toto utkání měli prohrát. Francie však hrála více než dobře a občas nám dělala velké problémy. Nakonec jsme i díky poctivému výkonu gólmanské dvojky Třísky vyhráli 3:1. O branky našeho výběru se postarali obránce Binder, v přesilové hře Jan Nejedlík a při power-play pečetil naši výhru Ludvík Ochotný, pro kterého to byla třetí branka na turnaji.

V druhém zápase jsme se potkali s nejsilnějším soupeřem v naší osmifinálové skupině. Slovenským manažerem Emzetem vedené Maďarsko, ambiciózní tým který může promluvit do boje o nejcennější kovy. První třetina se nám vůbec nepovedla a tak nastala pro naše hráče nevídaná situace. Prohrávali jsme 0:2. V druhé třetině se však jako rozený dravec ukázal Darek Pavelka, který začal naskakovat ve třetí formaci. Odvděčil se dvěma góly a stav byl rázem nerozhodný. Utkání se po bezbrankové třetí třetině a prodloužení muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. V těch se prosadil Dušan Špáta a svou vůbec první reprezentační brankou v sezóně zajistil našemu týmu výhru 3:2.

Osmifinále jsme uzavřeli dnes večer. Protože po utkání s Maďarskem bylo jasné, že nás již nikdo nemůže sesadit z první příčky, rozhodli jsme se hráče co nejvíc šetřit. Proti Španělsku jsme tak hráli více méně v tréninkovém tempu a utkání podle toho také dopadlo - prohra 5:2, která ovšem vůbec nic neznamená. Zajímali jsme se o utkání Finsko - Dánsko, které mělo rozhodnout o našem čtvrtfinálovém soupeři. Přáli jsme si vítězství Dánska, které by nám přiřadilo slabší Finy. Bohužel, Finové se vyhecovali k výbornému výkonu a zvítězili, takže se zítra utkáme s Dánskem, velmi silným soupeřem.

O osudu zítřejšího zápasu rozhodne především zvolená taktika. Určitě s Thomasem prožijeme jednu dlouhou bezesnou noc. Rozhodně nechceme zítra večer naší pouť šampionátem ukončit.

Sledujte zítřejší čtvrtfinálový souboj České republiky a Dánska! Budeme potřebovat i vaší podporu :)