Slovensko nám nedalo šanci aneb třetí porážka v sezóně

Včera večer odehrála česká juniorka předposlední přípravný zápas před tak moc očekávaným vrcholným turnajem sezóny, Mistrovstvím světa. Čekal nás velmi silný soupeř, držitel juniorského zlata z posledního a zároveň prvního šampionátu osmnáctek v historii PPM. I letos patří bratři ze Slovenska k největším favoritům a jejich sílu jsme letos pocítili již podruhé. Bohužel, podruhé se z výhry radoval náš soupeř...

Zápas začal hodně špatně. To, čeho jsme se obávali, se vyplnilo do puntíku. Rychle jsme inkasovali a Nesvadba od prvních sekund předváděl výkon hodný brankáři číslo tři v druhé kategorii. Nutno však podotknout, že se činili i hráči v poli. Ti používali hokejku ke všemu možnému, jen ne k hraní a z toho vyplynulo šest vyloučení. Slovensko první branku vsítilo v polovině páté minuty utkání, když se v přesilové hře prosadil Sebastián Cimbala. V sedmnácté minutě pak branku na 2:0 vstřelil Tomáš Choroš a bylo jasné, že Nesvadba zápas nedochytá.

Po bouřlivé přestávce, kdy jsme se spolu s Thomasem snažili hráče co nejvíce vyhecovat, do brány nastoupil Robert Tříska. Efekt s vystřídáním gólmana zafungoval celkem dobře. V naší přesilovce se prosadil Michal Malohlava a snížil na 2:1. Už za tři minuty ovšem vrátil Slovensku dvougólový náskok Dušan Bobor a bylo opět zle. Lvíčata se však nenechala tímto gólem srazit a začal náš tlak, který byl korunovaný zásahem Vladimíra Šimáněho v poslední minutě druhé třetiny, která znamenala snížení na 3:2.

Naši východní sousedé však měli naprosto zničující nástup do třetí periody, kdy postupně zvýšili až na 5:2. To díky brankám Želinského a Ostroluckého. Tito dva chlapíci nám definitivně vzali naději na vyrovnání. Debakl se několik minut před koncem pokusil zmírnit Čeněk Fuksa, jeho branka znamenala snížení na přijatelných 5:3. Definitivní tečku za zápasem však udělal Samuel Ploskuňák, po jeho brance svítilo na kostce 6:3.

Slovensko defenzíva, my kouskování hry. I díky tomu bylo v zápase tak málo střeleckých pokusů. Na druhou stranu padlo hodně gólů, bohužel do naší brány. Gólmani nás nepodrželi. Nechávali jsme se vylučovat za zbytečné fauly, Slováci nás dvakrát potrestali. Všechno tohle byly aspekty, které se přičinily o naší porážku. Snad bude rozlučka s přípravou proti Lotyšsku úspěšnější a do MS vstoupíme s dobrou náladou a vztyčenou hlavou.