Přípravu uzavřeme dnes večer v Lotyšsku

Kapitolu sezóny s názvem "Příprava" dnes večer definitivně uzavřeme stejně tak, jako všechny ostatní reprezentace. Příští týden se totiž rozjede dlouho očekávaný turnaj, vrchol sezóny - Mistrovství světa. A to ve všech věkových i výkonnostních kategoriích. Český výber u18 vstoupí do šampionátu s cílem získat medaili. Že to ovšem nebude nic lehkého, jsme se přesvědčili minulý týden v přátelském střetnutí se Slovenskem, které nám dokonale utlumilo radost z relativně povedené přípravy a podruhé v sezóně nás porazilo.

Slováci vlétli do zápasu jako uragán a brzy vedli 2:0. Nepovedená první třetina však Lvíčata nesrazila, spíše naopak. Po přestávce se prosadil v přesilové hře bek Malohlava. I když se bratři za několik minut dostali opět do dvoubrankového vedení díky Dušanovi Boborovi, gólem do šatny vrátil Česku naději Vladimír Šimáně. Třetí třetina začala tedy za stavu 3:2 pro Slovensko, které však předvedlo podobný nástup do třetiny jako v první periodě a brzy vedlo již 5:2. Češi se dočkali snížení z hole Fuksy, gólovou tečku za zápasem udělal však Slovák Ploskuňák.

V druhém přátelském utkání se Slovenskem jsme podruhé prohráli. Slovensko, zlatý tým z prvního a zároveň posledního MS osmnáctek, je favoritem i pro tento ročník. Pevně věříme, že si výhru nad bratry šetříme právě pro nejdůležitější momenty v sezóně, které příjdou již koncem příštího týdne. Dnes nás čeká další silný tým, který může a zřejmě taky zasáhne do bojů o nejcennější kovy - Lotyšsko. S tímto týmem jsme letos již hráli. Před domácím publikem jsme uválčili těsnou výhru 3:2.

V prvním letošním zápase nás manažeři Lotyšska takticky porazili, ovšem rozhodl perfektní výkon Jirky Nesvadby a hlavně palebná síla Vladimíra Šimáněho, který dal dvě branky. Na tyto dva aspekty se budeme spoléhat i dnes. Výkon gólmana je pro cestu za vítězstvím nesmírně důležitý, stejně jako střelecká potence. O tu osobně moc strach nemám, takže nezbývá než doufat, že Nesvadba nepředvede výkon, za který by se styděl i malý kluk v přípravce, jak to má ve zvyku.

Sestava zůstává již tradičně stejná. Pořád sehráváme to nejlepší co máme k dispozici a není moc prostoru pro dávání šancí širšímu spektru hráčů. V posledním zápase proti týmu, který vyniká především výborným brankářem (obranu a útok máme s Lotyšskem úplně stejné!), nečekáme moc branek. Chtěli bychom využít přesilovou hru, nenechat se vylučovat, po případě ubránit početní výhody soupeře. Ať jedeme na MS s pocitem, že všechno funguje tak, jak má.

Těším se na Vás již za hodinu a půl u LIVE přenosu! :)