Jsme mistři světa! V napínavém zápase jsme porazili Maďarsko 5:3!

To, o čem jsme s Thomasem snili ještě před vyhlášením výsledků voleb, se stalo nádhernou a neuvěřitelnou skutečností! Dnes večer jsme ve finálovém souboji porazili Maďarsko 5:3 a zakončili tak úspěšný turnaj ziskem zlaté medaile, kde jsme až na vypuštěný zápas se Španělskem v osmifinále nepoznali chuť porážky.

Český tým vstoupil do utkání jako uragán a brzo jsme šli do vedení. V jedenácté minutě po učebnicové akci první formace, na jejímž začátku i konci stál kapitán týmu Marek Sochna. Sochna tak dal svůj vůbec první gól na turnaji a v průběhu utkání si ještě připsal další dva body za gólové nahrávky. Marek Sochna jako správný kapitán dovedl svůj tým ke zlatu, ale to předbíhám. Po jeho brance jsme totiž vedli jen půl minuty, Maďaři rychle odpověděli a stav byl rázem 1:1.

V druhé periodě vrátil vedení Česku Špáta, který si stejně jako Sochna nechal formu na závěr turnaje. Maďaři opět odpověděli, ovšem závěr druhé třetiny patřil jasně nám. Během tří minut bylo prakticky rozhodnuto, když jsme ze stavu 2:2 udělali 5:2. To díky brankám Šimáněho, přesilovkové trefy Fuksy a hodně šťastného gólu Bindera. Maďarsko tak během tří minut prakticky přišlo o zápas.

V průběhu druhé přestávky jsme však my ani Maďaři nepřestali věřit v to, že by se s utkáním ještě mohlo něco stát, a tak jsme i poslední třetinu hráli jako o život. Maďarsko se pořád snažilo s utkáním něco udělat. Naštěstí se korigace výsledku dočkali až necelé tři minuty před koncem, kdy po hrubé chybě naší obrany skóroval Bükkszegi, který pelášil sám na Nesvadbu.

Česko má zlato!!! A vylepšuje tak stříbro z minulé sezóny, kdy Česku unikla první příčka jen o vlásek. Mistrovství světa a sezóna vůbec končí. Euforie nad výsledky všech kategorií České republiky však bude přetrvávat dál. Česko u20 totiž vybojovalo bronz a ani senioři se nenechali zahambit, vypadli po vyčerpávajícím boji s Finskem ve čtvrtfinále.

Děkujeme za výbornou sezónu fanouškům, majitelům reprezentačních hráčů, hráčům samotným a všem, kteří podpořili Thomase ve volbách.

Kubajss & ThomasHK, zlatí manažeři české osmnáctky :)