Budeme hrát o zlato!!! S Maďarskem...

Milí přátelé,

to, o čem jsme v duchu snili a čeho jsme chtěli dosáhnout, tedy obhájit skvělé stříbro ze šampionátu z minulé sezóny, se stalo skutečností. Dnes večer jsme porazili v semifinále překvapení turnaje, Španělsko, kterým naši hráči nakonec nasázeli šest gólů a poslali je do boje o bronzové medaile.

Španělsko není hokejový národ, ani zde na PPM nehrají seninoři Španělska stabilně mezi nejlepšími, ale díky dobré generaci mladých hráčů vyslali jižané na turnaj osmnáctek konkurence schopný výběr, který si proklestil cestu až do boje o medaile. Čtvrtfinále měli sice Španělé celkem jednoduché, když vyzvali nejslabší tým, Rumunsko, nicméně dnes prokázali, že jejich účast v boji o cenné kovy není jenom náhoda.

Šok přišel s prvním úderem Španělska, kteří se už po dvaceti jedna sekundách hry dostali do vedení gólem Entrambasaguase, který pádil sám na Nesvadbu a zachoval se velmi chladnokrevně, když mu nedal žádnou šanci. Ten samý hráč dal ještě jeden gól, v polovině zápasu poslal Španělsko do vedení 2:1. V první periodě totiž ještě stihl vyrovnat Emanuel Rošický. Český tým však nechtěl začít poslední třetinu s gólovým mankem, a tak naši hráči v posledních minutách druhé části vsítili dvě branky, které nám přinesly důležitý klid. Trefili se Duška a Pavelka. Třetí třetina začala tak, jak skončila ta druhá. Dušan Špáta dal první gól ve hře v této sezóně vůbec. Byl to hodně důležitý gól, protože prakticky rozhodl zápas. Po Špátovi se prosadili ještě Stránský a Šimáně. Český výběr u18 si zahraje o zlato!

Zítra končí nejen další hokejová sezóna na PPM, ale také mistrovské šampionáty všech kategorií a všech úrovní. Česko u18 v bitvě o zlato vyzve Maďarsko. Tým, který známe z osmifinále a který vede slovenský manažer Emzet, který si dle vlastních slov "vychoval třetinu celého maďarského mančaftu". Maďaři mají stejně jako my nebezpečnou střelbu a gólmana v hodně slušné formě. Papírově je maďarský brankář lepší, a to o nezanedbatelné číslá. My však máme k dispozici lepší hráče v poli, tedy obránce a útočníky. Zítra tedy rozhodne všechno, kromě síly týmu, která je prakticky vyrovnaná. Máme jeden den na to, abychom vyztužili všechny naše slabé stránky. V osmifinále jsme s Maďarskem odehráli velmi pohledný zápas. Po první třetině jsme prohrávali 0:2, ve druhé části jsme však stav vyrovnali a v nájezdech rozhodli o tom, že na prvním místě v osmifinálové skupině budeme právě my.

Nezapomeňte zítra sledovat LIVE přenos finále Mistrovství světa mezi Českem a Maďarskem!